oilfol 1

روغن سبزه ( روغن کشمش ) ایران

Iran oilfol
موجود نمي باشد
متفرقه
متفرقه
81358
گالن
10 لیتری

روغن سبزه , روغن کشمشتوضیحات نظرات
 روغن سبزه:

روغن سبزه محصولی است که به همراه آب و کربنات پتاسیم تشکیل محلولی امولسیونی میدهد که در فرایند خشک کردن انگور و تولید کشمش به کاربرده می شود. این محصول از واکنش استریفیکاسیون اتانول با اسیدهای چرب در حضور کاتالیست اسیدی بدست می¬آید. انگورها دارای یک پوسته مومی شکل هستند که فرایند از دست دادن رطوبت توسط این پوسته کنترل می¬شود و محلول حاصل از روغن سبزه و کربنات پتاسیم باعث تسریع درفرآیند از دست دادن رطوبت در انگور و خشک شدن مناسب تر و بالطبع تولید محصول با کیفیت تر می شود. این محصول برای خشک کردن میوه هایی مانند توت، سیب، هلو و آلو نیز استفاده می¬گردد.

پودر کربنات پتاسیم:

کربنات پتاسیم خوراکی یکی از مواد ترکیبی برای تهیه تیزآب است به طوریکه از مخلوط کردن روغن سبزه و کربنات پتاسیم خوراکی، تیزآب تهیه شده برای خشک کردن انگور و کشمش استفاده می‌شود. کربنات پتاسیم با سست کردن پوسته روی انگور، موجب تبخیر سریع‌تر آب موجود در انگور شده و فرآیند خشک شدن را سرعت بیشتری می‌دهد. این پودر جهت تهیه تیزآب کاربرد دارد. از مخلوط کردن این محصول با روغن سبزه جهت خشک کردن انگور و تهیه کشمش و برای خشک کردن میوه های دیگر مانند سیب، آلو، هلو استفاده می شود.

روش مصرف:

ابتدا 3 کیلو پودر کربنات پتاسیم را در 10 لیتر آب ریخته و خوب بهم بزنید. سپس 1 لیتر روغن سبزه به محصول اضافه نموده و کار هم زدن را ادامه داده تا مایع شیری رنگ به دست آید. این محلول را در 100 لیتر آب ریخته خوب مخلوط کنید. انگور را پس از برداشت از مزرعه خوب تمیز نمایید. سپس انگور را در مایع قرار داده و سپس آن را در فواصل معین روی زمین پهن کرده تا خشک شود. مایع آماده شده برای 1000 کیلوگرم محصول می¬باشد.
محصولات مرتبط
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت آوان مشرق زمین ،عرضه کننده کلیه نهاده های کشاورزی می باشد.
خبرنامه