به وبسایت شرکت آوان مشرق زمین خوش آمدید.
سبد خرید
تاريخ : ۱۳۹۷/۵/۲۱

تغذیه مناسب درختان در مراحل خاصی از رشد، نقش مهمی در افزایش عملکرد و کیفیت میوه ها دارد.

این مراحل از زمان برداشت میوه سال جاری تا برداشت میوه در سال بعد، به شش مرحله تقسیم می شود.

1.       بعد از برداشت میوه و قبل از ریزش برگ ها در پاییز

2.       زمان متورم شدن جوانه ها در اواخر زمستان و اوایل بهار

3.       بعد از ریزش گلبرگ ها تا زمان تشکیل اولین میوه ها

4.       فندوقی شدن میوه ها

5.       گردویی شدن میوه ها

6.       شروع رنگ دادن و رسیدگی میوه ها

در هر یک از این مراحل، عناصر غذایی خاصی نیاز است که باید با غلظت مناسبی مصرف شود. نوع کودهای مصرفی در هر یک از مراحل فوق از اهمیت بالایی برخوردار است، به طور مثال برای تامین عنصر نیتروژن در مرحله تورم جوانه ها در اواخر زمستان، می توان از محلولپاشی کود اوره با نسبت پنج در هزار استفاده کرد اما برای تامین این عنصر در بهار و بعد از ریزش گلبرگ ها، نمیتوان از محلولپاشی اوره استفاده کرد، زیرا باعث گیاه سوزی شدید خواهد شد. در این مرحله می توان از کودهای NPK با نسبت 20-20-20 استفاده کرد.

تغذیه درختان میوه پس از برداشت

یکی از اقدامات مهم در مدیریت باغ ها که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، محلول پاشی درختان میوه بلافاصله پس از برداشت و قبل از ریزش برگ ها در پاییز می باشد. این مرحله از تغذیه درختان، به فروت ست اولیه معروف است و نقش بسیار مهمی در افزایش عملکرد سال آینده خواهد داشت. دقت شود که محلول پاشی عناصر غذایی در این مرحله، باید قبل از ریزش برگ ها انجام گیرد تا این عناصر به راحتی توسط گیاه جذب شوند.

دلایل ضرورت محلولپاشی درختان پس از برداشت میوه

ü      تولید میوه در هر سال، انرژی زیادی از درختان می گیرد و بخش وسیعی از عناصر غذایی، با برداشت میوه از دسترس گیاهان خارج شده و درختان ضعیف می شوند.

ü      در بسیاری از درختان، آغازه جوانه های گل (جوانه هایی که در سال آینده به گل و میوه تبدیل خواهند شد)، در اواخر دوره برداشت میوه و یا در فصل پاییز تشکیل می شوند. بنابراین تغذیه مناسب درختان در فصل پاییز و بعد از برداشت میوه ها، از اهمیت بالایی برخوردار است.

ü      در آغاز فصل رشد و اتمام زمستان گذرانی، بخش هوایی درختان که شامل برگ ها و جوانه های گل می باشد، شروع به رشد سریع می کند، اما به دلیل سرد بودن خاک، فعالیت ریشه دیرتر آغاز می شود. بنابراین اندام هوایی گیاه با فقر عناصر غذایی موجه خواهد شد که می تواند باعث کاهش عملکرد محصول شود. اما اگر درختان میوه در پاییز، محلول پاشی شده باشند، عناصر غذایی مصرف شده در شیره گیاه موجود بوده و در این مرحله حساس مورد مصرف گیاه قرار می گیرند.

ü      محلولپاشی درختان قبل از زمستان گذرانی، با افزایش غلظت عناصر غذایی در شیره گیاهی، باعث افزایش مقاومت درختان به سرما می شود.بنابراین درختان فصل سرما را با آسیب کمتری سپری خواهند کرد.

در این مرحله، مصرف اسید آمینه و سه عنصر غذایی نیتروژن، روی و بر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تجربیات باغ داران موفق، نشان داده است که مراقبت از درختان و محلول پاشی آن ها بعد از برداشت میوه، باعث افزایش عملکرد محصول و بهبود کیفیت و طعم میوه ها در سال آینده و در نتیجه افزایش سود و درآمد می شود.

تهییه و تنظیم ( دکتر احمدی ) شرکت آوان مشرق زمین

توصیه شرکت آوان مشرق زمین برای فروت ست درختان

ارت 23 + زینک فست + برفست از هر کدام یک لیتر در هزار لیتر آب

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت آوان مشرق زمین ،عرضه کننده کلیه نهاده های کشاورزی می باشد.
خبرنامه